Сдружение „Човеколюбие“ проведе годишно Общо събрание

22 май, 2026

На 22 май 2026 г. в сградата на ул. “Д-р Лонг“ 12 се проведе редовно годишно общо събрание на Сдружение „Човеколюбие“.

Представени бяха отчет за дейността на организацията за 2025 г. и финансов отчет. Приет беше нов Стратегически план за периода 2026-2030 г. Акцент беше поставен върху развитие и устойчивост на предоставяните социални услуги, утвърждаване на добрите практики и разширяване на партньорствата.

Присъстващите членове  гласуваха промени в Устава и приеха нов управляващ орган – Управителен съвет. Досегашният управител на Сдружение „Човеколюбие“ – Надежда Кузерманова, беше избрана за почетен член за особени заслуги в областта на психичното здраве и постигане целите на организацията.

Членове на Сдружението са и потребители на Комплекс за социални услуги „Човеколюбие“. С участието си в събранието те реализират права и отговорности и повишават гражданското си самосъзнание. Част от тях споделиха свои преживявания и изразиха благодарност за оказана подкрепа в трудни моменти от живота си.

Обучително пътуване до Стара Загора и Чирпан

14 май, 2026

На 13 май Комплекс за социални услуги „Човеколюбие“ проведе обучително пътуване до Стара Загора и Чирпан. Групата тръгна рано сутринта от Пазарджик с автобус на туристическа агенция „Снегер-Турист“.

Участниците в пътуването посетиха местни забележителности. В  Стара Загора групата разгледа мемориален комплекс „Бранителите на Стара Загора“, Регионален исторически музей и зоопарка, който ги впечатли с многообразието от животински видове. В къща-музей „Пейо Яворов“ в Чирпан участниците се запознаха с живота и делото на българския поет-революционер.

С участието си в обучителното пътуване потребителите на Комплекса развиха социалните си умения и повишиха общата си култура.

Сдружение „Човеколюбие“ в сътрудничество с ДПБ – Пазарджик

30 април, 2026

На 29 април екипът на Сдружение „Човеколюбие“ посети Държавна психиатрична болница – Пазарджик. Социалните работници се срещнаха с директора на болницата – д-р Котетаров, и част от медицинския екип.

Гостите представиха дейностите за рехабилитация и интеграция на хора с психични проблеми, извършвани в Комплекс за социални услуги „Човеколюбие“. Набелязани бяха възможности за съвместна работа за повишаване качеството на живот на целевата група.